MENUMENU

SI-DRIVE

5c10d9e10a4d66b0c863a640b2f619

Jest to unikalny system, pozwalający prowadzić auto w taki sposób, jaki odpowiada kierowcy najbardziej

Funkcje Subaru Intelligent Drive (SI-DRIVE) pozwalają dopasować sposób działania zespołu napędowego i szybkość jego reakcji do stylu jazdy kierowcy i warunków drogowych. Urządzenie to dokonuje zmian programów, które sterują odpowiedzią przepustnicy na naciśnięcie pedału gazu, oraz zachowaniem przekładni automatycznej w ten sposób, by kierowca dysponował w każdych warunkach najlepszymi osiągami samochodu.

SI
Urządzenie SI-Drive uruchamia tryb Inteligentny aby uzyskać natychmiastowe reakcje samochodu na manewry kierowcy, ale też by jego zachowanie było bardzo przyjazne dla środowiska. Oprogramowanie przepustnicy silnika znajduje złoty środek pomiędzy płynnością jazdy a oszczędnością paliwa, zaś wszystko to z zachowaniem przez kierowcę najwyższej kontroli.

W tym trybie uzyskuje się najbardziej liniową charakterystykę generowania momentu obrotowego w zależności od położenia pedału gazu. Jest to ustawienie z najszerszymi możliwościami, a więc może okazać się właściwe w większości sytuacji drogowych, przynosi też wiele satysfakcji z jazdy

Ten tryb w pełni wykorzystuje potencjał silnika. Charakterystyka generowania momentu obrotowego w zależności od położenia pedału gazu jest najostrzejsza, a więc kierowca ma do dyspozycji najszybszą reakcję w odpowiedzi na swoje działania. Jest to tryb zalecany wtedy, gdy chcemy np. aktywnie wyprzedzać, lub po prostu potrzebujemy maksymalnych osiągów by bawić się sportową jazdą.