MENUMENU

Subaru Outback

Wielka nowa podróż

Przedstawiamy nowego Outbacka.
Odkryj prawdziwą radość z jazdy dzięki zupełnie nowej, wzmocnionej konstrukcji, która bezpiecznie,
komfortowo i bez wysiłku zabierze Cię w dowolne miejsce.

Linia modelowa

Outback 2.5i EyeSight

Silnik w układzie bokser benzynowy, skrzynia biegów Lineartronic

Wewnątrz

Wymiary

Outback 2.5i Cross EyeSight

Na zewnątrz

Wewnątrz

Wymiary

Technologie Subaru pozwalają naszym pojazdom spełniać najwyższe standardy, jeśli chodzi o osiągi, komfort, bezpieczeństwo i niezawodność, dostarczając jednocześnie wszystkim podróżującym spokoju i radości z jazdy.

Stały napęd wszystkich kół Symmetrical AWD zapewnia stabilną i bezpieczną jazdę niezależnie od nawierzchni. System aktywnego rozdziału momentu napędowego w zależności od stanu nawierzchni dostarcza optymalną moc do każdego koła, zapewniając lepszą przyczepność na mokrych i śliskich drogach.

Bezstopniowa skrzynia Lineartronic oferuje szerszy zakres biegów, zapewnia gładką i bezstopniową zmianę przełożeń, sprawne i płynne przyspieszenie, lepsze osiągi i niższe zużycie paliwa.

Wykorzystaj prawdziwy potencjał napędowy nowego Outbacka dzięki dwutrybowemu systemowi X-MODE.

Dwutrybowy X-MODE

Poprzez 11,6-calowy ekran dotykowy szybko dostosujesz samochód do warunków drogowych. Możesz wybrać tryb SNOW/DIRT dla śliskich nawierzchni pokrytych śniegiem lub żwirem albo tryb D.SNOW/MUD dla szczególnie trudnych dróg, takich jak trasy w głębokim śniegu lub błocie.

Subaru Intelligent Drive (SI-DRIVE) pozwala dostosować zachowanie samochodu do Twoich potrzeb i wymagań. Za pomocą przycisków na kierownicy możesz wybrać tryb, który w danym momencie jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni - inteligentny lub sportowy.

Subaru Global Platform (SGP) to wszechstronne bezpieczeństwo i wyjątkowe właściwości jezdne, charakterystyczne dla Subaru. SGP sprawia, że otrzymujemy samochód, który jest przestronny, wygodny i przyjemny w prowadzeniu. Dzięki zoptymalizowanej konstrukcji ramy wewnętrznej zwiększona została sztywność nadwozia, a w efekcie zredukowano wibracje i hałas. Poprawę sztywności skrętnej uzyskano dzięki kompozytowym wzmocnieniom przekrojów konstrukcyjnych klapy bagażnika.

Idea kompletnego bezpieczeństwa Subaru (All-Around Safety)

W Subaru bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dlatego od ponad 50 lat Subaru dopracowuje i wielokrotnie testuje swoje zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. Dzięki najnowszym systemom ochrony i zapobiegania kolizjom oraz podstawowym technologiom, takim jak Subaru Global Platform i Symmetrical AWD, Subaru kontynuuje swoją politykę „ludzie na pierwszym miejscu”, by przez poprawę bezpieczeństwa zrealizować wizję przyszłości bez wypadków.

Doskonała widoczność, optymalna pozycja za kierownicą i intuicyjne elementy sterujące zapewniają bezpieczeństwo od momentu wejścia do pojazdu.

Doskonała widoczność

Dzięki optymalnej pozycji za kierownicą, odpowiedniej wysokości okien oraz starannemu rozmieszczeniu słupków, kierowca ma zapewnioną doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach.

W Subaru opracowaliśmy system EyeSight*1, czyli technologię bezpieczeństwa prewencyjnego, która ma identyfikować potencjalne zagrożenia i wspierać bezpieczniejszą jazdę.

Automatyczna zmiana pochylenia lusterka bocznego podczas cofania*

Lusterko boczne po stronie pasażera automatycznie odchyla się w dół po włączeniu wstecznego biegu, co zapewnia lepszą widoczność przy cofaniu.

Adaptacyjne światła drogowe (ADB)

Zaawansowane reflektory LED z funkcją SRH zapewniają wyjątkowe światło, pomagają poprawić widoczność na zakrętach i optymalizują widoczność bez oślepiania innych użytkowników drogi poprzez ciągłe dostosowywanie kształtu wiązki światła. Przy zmianie kierunku jazdy reflektory obracają się, oświetlając zbliżający się zakręt. Światła drogowe mogą pozostać włączone przez cały czas, reflektory zostają przygaszone dokładnie w takim stopniu, jaki jest potrzebny, by nie oślepiać kierowcy z przeciwka. Większa oświetlana powierzchnia jest także korzystna dla pieszych i rowerzystów.

Subaru Rear Vehicle Detection (SRVD)*2

SRVD (Subaru Rear Vehicle Detection) wykorzystuje czujniki umieszczone w tylnej części samochodu, by ostrzegać Cię (dla bezpieczniejszej zmiany pasa ruchu), że w martwych polach widzenia znajduje się inny pojazd oraz powiadamiać o obiektach z tyłu samochodu, kiedy wykonujesz manewr cofania.

Reverse Automatic Braking (RAB)*2

Podczas jazdy na biegu wstecznym system wykorzystuje cztery czujniki w tylnym zderzaku do wykrywania przeszkód za pojazdem. Jeśli przeszkoda zostanie wykryta, system może zaalarmować kierowcę dźwiękami ostrzegawczymi i automatycznie zahamować, aby uniknąć kolizji lub zminimalizować jej skutki.

Reflektory przednie z funkcją doświetlania zakrętów (SRH)

Podczas jazdy w zakrętach soczewki reflektorów zmieniają swój kąt, aby doświetlić przestrzeń przed samochodem, prowadząc strumień światła zgodnie z kierunkiem skrętu kierownicy po to, by kierowca widział więcej.

System wspomagania kierowcy EyeSight (druga para oczu)

Kolejna generacja EyeSight*1 z wieloma nowymi i zaawansowanymi funkcjami daje kierowcy jeszcze więcej spokoju na drodze. Aktualizacja oprogramowania do rozpoznawania obrazu i sterowania oraz ulepszenia sprzętowe, takie jak integracja kamer z przednią szybą, zapewniają w wielu rzeczywistych sytuacjach drogowych jeszcze pewniejszą i bezpieczniejszą jazdę.

Adaptacyjny tempomat

Adaptacyjny tempomat, oprócz „tradycyjnej” funkcji zwykłego tempomatu, ma za zadanie utrzymanie zadanego dystansu od pojazdu poprzedzającego. Gdy kamery wykryją inny pojazd przed naszym, adaptacyjny tempomat dostosuje naszą prędkość (a tym samym odległość), sterując zachowaniem silnika, skrzyni biegów i hamulców. Funkcja adaptacyjnego tempomatu została zaprojektowana do pracy na autostradach, drogach szybkiego ruchu i podobnych. Do funkcji adaptacyjnego tempomatu należy także reagowanie na jego światła STOP, sprawdza się on bardzo dobrze w szosowej jeździe typu „stop – go”, istotnie zwiększając komfort podczas długich podróży.

Zapobieganie opuszczaniu pasa ruchu

Podróżuj bezstresowo i komfortowo. Technologia wspomagająca kierowcę rozpozna linie rozdzielające pasy ruchu, lekko skoryguje tor jazdy zachowując samochód na swoim pasie. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom system rozpoznając granice jezdni, będzie wspierał kierowcę pomagając utrzymać zadany tor jazdy.

Kontrola wyśrodkowania samochodu w pasie ruchu i adaptacyjna kontrola kierowania

Zmniejsza zmęczenie kierowcy dzięki rozpoznawaniu poprzedzającego pojazdu oraz oznaczeń pasów ruchu. System wspomaga ruch kierownicą i utrzymuje samochód po środku swojego pasa ruchu.

Informacja o ruszeniu poprzedzającego pojazdu

Jeżeli Twój Outback zatrzyma się za pojazdem poprzedzającym (np. na światłach), a następnie ten pojazd odjedzie, EyeSight ponagli Cię przy pomocy sygnału dźwiękowego i informacji na wyświetlaczu, dając Ci znak, że możliwa jest kontynuacja jazdy.

Antykolizyjne zarządzanie przepustnicą

Jeśli samochód stoi przodem do przeszkody, a w wyniku pomyłki zamiast biegu wstecznego włączony jest „Drive” i kierowca wciska pedał gazu, EyeSight ostrzega kierowcę przy pomocy sygnału dźwiękowego i informacji na wyświetlaczu, a następnie znacznie ogranicza moc silnika. Ta funkcja ma pomóc uniknąć omyłkowego wjechania w przeszkodę.

Przedkolizyjne hamowanie awaryjne*3

Dzięki zastosowaniu nowych kamer stereo z szerszym polem widzenia oraz ulepszonemu oprogramowaniu zwiększyła się efektywność systemu w zapobieganiu kolizji na skrzyżowaniach.

Awaryjna autonomiczna próba ominięcia przeszkody

Jeżeli przedkolizyjne hamowanie awaryjne nie przyniesie efektu i istnieje zagrożenie uderzenia w przeszkodę z przodu system użyje kamer do sprawdzenia przestrzeni z przodu i radaru do kontroli obszaru z tyłu pojazdu. Jeżeli jest wystarczająco dużo miejsca system podejmie próbę awaryjnego autonomicznego ominięcia przeszkody korygując ruch kierownicy.

Asystent awaryjnego utrzymania pasa ruchu

Jeżeli samochód zacznie przekraczać swój pas ruchu, a system wykryje zbliżające się na sąsiednim pasie, z tyłu lub z przodu pojazdy, asystent awaryjnego utrzymania pasa ruchu ostrzeże kierowcę o zagrożeniu za pomocą sygnału dźwiękowego, informacji na wyświetlaczu oraz delikatnie skoryguje ruchy kierownicy aby samochód powrócił na swój pas ruchu. System działa niezależnie od tego, czy kierunkowskaz został użyty.

Rozpoznawanie znaków drogowych / Inteligentny ogranicznik prędkości

Pomaga zapobiegać przekraczaniu prędkości wykrywając znaki drogowe. Dzięki czemu możesz bardziej skupić się na jeździe. Asystent rozpoznawania znaków drogowych odczytuje ograniczenia prędkości i powiadamia kierowcę informacją na wyświetlaczu, a inteligentny ogranicznik pomaga dostosować prędkość pojazdu do ograniczeń.

System monitorowania kierowcy – Driver Monitoring System (DMS)

Podstawowe technologie, takie jak Symmetrical AWD i SGP, pozwalają na precyzyjną kontrolę podstawowych elementów jazdy - przyspieszenia, skręcania i hamowania.

Bezpieczeństwo pasywne służy temu, by w razie zderzenia zapewnić podróżującym ochronę, m.in. poprzez budowę nadwozia, która chroni kabinę, oraz poduszki powietrzne.

Radość bez ograniczeń

Szerszy otwór bagażnika i powiększona przestrzeń ładunkowa sprawiają, że pakowanie dużych przedmiotów jest jeszcze wygodniejsze. Wnętrze wykonane jest z materiałów odpornych na zabrudzenia, co ułatwia utrzymanie czystości w aucie i pozwala cieszyć się każdą aktywnością na świeżym powietrzu.

Wygodne i przestronne wnętrze nowego Outbacka wykonane z wysokiej jakości materiałów zapewnia jeszcze więcej miejsca na przednich i tylnych siedzeniach. Zastosowano w nim innowacyjne rozwiązania, które dają radość wszystkim pasażerom, nawet podczas długich podróży.

Na zewnątrz

Wewnątrz

INFORMACJE DOTYCZĄCE DANYCH OSOBOWYCH

Informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest:

POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O.

Ul. Andrzeja Struga 73

70-784 Szczecin

Od dnia 25.05.2018 r. będzie możliwość skontaktowania się ze specialistą zakresu ochrony danych osobowych  za pośrednictwem adresu: rodo@polmotor.pl.

 

Dane osobowe będą przetwarzane przez POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O. w szczególności:

 

 1. kierując się zasadami celowości i adekwatności polegającymi na tym, iż POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O. przetwarza Państwa dane osobowe w ściśle określonym, minimalnym zakresie niezbędnym do osiągnięcia celu, o którym mowa poniżej;
 2. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) i lit. c) RODO* w celu:
  1. podjęcia działań przed zawarciem umowy na żądanie osoby, której dane dotyczą lub wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą (dane niezbędne do zawarcia umowy są wskazane na formularzu umowy),
  2. wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na Administratorze;
 3. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO czyli na podstawie prawnie uzasadnionego interesu POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O. w celu:
  1. marketingu produktów lub usług własnych, w tym spersonalizowanych na podstawie profilu klienta,
  2. organizowania i przeprowadzania konkursów oraz innych akcji marketingowych,
  3. dochodzenia lub zabezpieczenia roszczeń,
  4. prowadzenia analiz jakości technicznej świadczonych usług i towaru;
 4. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) RODO tj. na podstawie odrębnej zgody w celu:
  1. dokonania weryfikacji wiarygodności płatniczej klienta w oparciu o informacje z biur informacji gospodarczej,
  2. przekazywania klientowi informacji o produktach i usługach współpracujących z POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O., o zmianie nazwy (firmy), adresu lub siedziby, potwierdzenia przyjęcia reklamacji i udzielenia na nią odpowiedzi na wskazany adres poczty elektronicznej (e-mail),
  3. analiz preferencji klienta, informowania klienta o promocjach i konkursach, zbliżających się terminach przeglądów i upływu ważności posiadanych produktów własnych i obcych (np. ubezpieczenia),
  4. marketingu bezpośredniego produktów lub usług własnych POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O.,
  5. marketingu bezpośredniego produktów lub usług podmiotów współpracujących z POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O., przy czym dane osobowe klienta nie będą udostępniane podmiotom trzecim, a informacja będzie przekazywana przez POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O.
 5. Marketing bezpośredni, o którym mowa w pkt 4 lit. d) i e) może być realizowany przez POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O. za pomocą środków komunikacji elektronicznej (np. SMS, MMS, e-mail), telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (np. telefon, tablet) oraz automatycznych systemów wywołujących (np. urządzeń służących do automatycznego inicjowania połączeń telefonicznych).
 6. Państwa dane osobowe w wyjątkowych sytuacjach mogą być przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej wyłącznie za Państwa jednoznaczną zgodą uzyskaną po uprzednim przestawieniu Państwu zasad i potencjalnych skutków takiego przekazania.
 7. W przypadku określonym w pkt 6 Państwa dane będą zabezpieczone z wykorzystaniem właściwych rozwiązań technicznych i technologicznych zgodnych z dobrymi praktykami stosowanymi w procesie bezpiecznego przetwarzania danych osobowych w sposób zapewniający im poufność.
 8. Państwa dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany – decyzje dotyczące Państwa sytuacji nie będą podejmowane za pomocą specjalizowanych algorytmów, w tym również w formie automatycznego profilowania.

 

Okres, przez który dane osobowe będą przechowywane:

 

 1. dane osobowe przetwarzane w celu zawarcia lub wykonania umowy oraz wypełnienia obowiązku prawnego Administratora będą przechowywane przez okres obowiązywania umowy, a po jego upływie przez okres niezbędny do:
  1. posprzedażowej obsługi klientów (np. obsługi reklamacji),
  2. zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń przysługujących POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O.,
  3. wypełnienia obowiązku prawnego Administratora (np. wynikającego z przepisów podatkowych lub rachunkowych);
 2. dane osobowe przetwarzane na potrzeby marketingu produktów lub usług własnych POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O. na podstawie uzasadnionego interesu prawnego, będą przetwarzane do czasu zgłoszenia sprzeciwu przez osobę, której dane dotyczą;
 3. dane osobowe przetwarzane na podstawie odrębnej zgody będą przechowywane do czasu jej odwołania.

 

Prawa osoby, której dotyczą dane osobowe:

 

 1. prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, czyli prawo do uzyskania potwierdzenia czy Administrator przetwarza dane oraz informacji dotyczących takiego przetwarzania,
 2. prawo do sprostowania danych, jeżeli dane przetwarzane przez Administratora są nieprawidłowe lub niekompletne,
 3. prawo żądania od Administratora usunięcia danych,
 4. prawo żądania od Administratora ograniczenia przetwarzania danych,
 5. prawo do przenoszenia danych, czyli prawo do otrzymania dostarczonych Administratorowi danych osobowych oraz przesłania ich innemu administratorowi,
 6. prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych na podstawie uzasadnionego interesu Administratora lub wobec przetwarzania w celu marketingu bezpośredniego,
 7. prawo wniesienia skargi do polskiego organu nadzorczego lub organu nadzorczego innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej, właściwego ze względu na miejsce zwykłego pobytu lub pracy osoby, której dane dotyczą lub ze względu na miejsce domniemanego naruszenia RODO,
 8. prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie (bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem).

 

Prawa wymienione w pkt 1)-6) i pkt 8)-9) powyżej można zrealizować m.in. poprzez kontakt z inspektorem ochrony danych lub przesyłając korespondencję do POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O. (adresy zostały podane na wstępie).

 

Kategorie odbiorców danych (w tym podmiotów przetwarzających dane osobowe w imieniu POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O.):

Partnerzy handlowi (np. agenci, sponsorzy), firmy windykacyjne, firmy ubezpieczeniowe, banki, operatorzy pocztowi, przewoźnicy, biura informacji gospodarczej, firmy archiwizujące dokumenty, firmy zajmujące się badaniami opinii klientów, partnerzy świadczący usługi techniczne (np. rozwijanie i utrzymywanie systemów informatycznych i serwisów internetowych).

 

*              Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyre